ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ

Історія закладу:

Васищівський ДНЗ створено на підставі рішення виконкому Васищевської селищної ради від 06 вересня 1986 року № 1085. На баланс місцевої ради передано 02.01.1991 року.

На момент відкриття мережа груп налічувала 7 груп і наразі є незмінною.


Селище Васищеве дуже цікаве своїм ландшафтом, багатонаціональним населенням, звичаями та традиціями, відомими постатями та працьовитими людьми. Серед них і педагоги – «дошкільники». Васищівський ДНЗ (ясла-садок) перебуває в комунальній власності Васищевської селищної ради. У закладі функціонує 7 вікових груп: 1 – раннього віку, 6 – дошкільного віку. Кількість дітей - 140. Нині можна сказати, що це садок з міцною матеріальною базою. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази ясла-садка у межах Типового переліку обов’язкового обладнання дошкільних навчальних закладів фінансується за рахунок коштів засновника - Васищівської селищної ради на чолі з головою ради Двойніковим С.Л. Протягом останніх років дошкільний заклад був забезпечений технічними засобами навчання: 3 комп’ютери, принтер, телевізор, відеомагнітофон, музичний центр, дидактичні посібники, методична література. Усі вікові групи отримали нові сучасні меблі: столи, стільці, ліжка. Для забезпечення закладу гарячою проточною водою придбано і установлено у всіх вікових групах водонагрівачі.

Достатньо пройти освітленими коридорами, заглянути в затишні групи, поспілкуватися з маленькими «чомусиками» і одразу зрозуміло, що тут працюють творчі люди, для яких любов до дітей є сенсом життя.

/Files/images/9.jpg

Мета закладу: забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Завдання закладу: створити умови для забезпечення права дитини на здобуття дошкільної освіти, задоволення її життєвих потреб; реалізація замовлення родини, суспільства, держави на всебічний розвиток особистості в дошкільному віці.

Функції закладу:

Соціальна ( соціальний захист та адаптація дітей)

Оздоровча (охорона та зміцнення здоров’я дітей)

Освітня (навчання й виховання)

Культурно-розважальна (змістовне дозвілля дітей)

Просвітницька (психолого-педагогічна просвіта батьків)

Основні форми організації дітей у навчально-виховному процесі:

Ø Спеціально організована навчальна діяльність (заняття);

Ø Ігри;

Ø Самостійна діяльність (художня, рухова, мовленнєва, ігрова);

Ø Індивідуальна робота;

Ø Екскурсії;

Ø Свята та розваги.

/Files/images/4.jpg

Гімн ДНЗ (ясла-садок)

Наш чудовий дитячий садок,
Привітає веселих діток.
Ви приходьте до нас,
Ми зустрінемо вас,
Буде радісно з нами весь час!
Ми у садочку, як у віночку
Весело граєм, пісні співаємо.
Ми у садочку, як у віночку
Потанцювати не забуваємо.
Вихователі наші весь час,
Навчають, виховують нас.
Любим добре пограти,
Любим гарно співати,
Любим весело ми танцювати!

Турбота про здоров’я – це найголовніша праця вихователів, медичної сестри. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їх духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, цінність знань, віра в свої сили.

Фізкультурно-оздоровча робота з дітьми здійснюється через поєднання широкого комплексу заходів з фізичної культури, насичення повсякденного життя дітей руховою активністю та спеціальними заходами щодо зміцнення здоров’я дітей. Вихователі дбають про постійний позитивний настрій на заняттях з фізичної культури, розмаїття форм і методів, використовують як традиційне, так і нетрадиційні обладнання. Це завдання допомагає вирішувати музичний супровід заняття, включення танцювальних рухів, вправ із східних систем, використання мімічних та пантомімічних рухів, не складних масажів, вправ на дихання.

Дуже люблять діти старших груп заняття з фізичної культури . Тут діти оволодівають саморегуляцією дихання, вчаться керувати своїм тілом і волею, емоціями, звільнятися від стресів і перевантажень.

Фізкультурні свята та розваги подобаються дітям насамперед тому, що об’єднують їх спільними переживаннями, дарують відчуття перемог. Приклад батьків, які стають учасниками фізкультурних свят та розваг є найкращим стимулом для дітей.

Діти ясла-садка забезпечуються постійним медичним обслуговуванням на безоплатній основі, що здійснюється медичним працівником, медичною сестрою, яка входить до штату ДНЗ Івановою Людмилою Миколаївною. У ДНЗ ясла-садку є медичний блок, який складається з медичної та процедурної кімнат, фізкабінету, ізолятору.

Медична сестра виконує заходи лікувально-профілактичного характеру: щеплення, антропометрія, перевірка постави, огляд на педикульоз.

Враховуючи стан здоров’я дітей використовують у ДНЗ такі методи лікувально-профілактичного і оздоровчого характеру: фітотерапія, покращення імунної системи продуктами бджільнитства в лікувально-профілактичних співвідношеннях, аромотерапія.

Медична сестра проводить з працівниками ДНЗ та батьками санітарно-освітню роботу згідно з річним планом ДНЗ. Форми і тематика освітньої роботи різноманітні. Випускає санбюлетні, пам’ятки,проводе бесіди, консультації, виступає з доповідями на педрадах, батьківських зборах.

Медична сестра Іванова Л.М. проводить оздоровчі заходи.

/Files/images/3.jpg

Багато років триває щира дружба між двома дошкільними закладами ДНЗ (ясла-садок) смт Васищеве та ДНЗ (ясла-садок) смт Безлюдівка. Нас єднає велика любов до дітей, формування фізично розвиненої особистості, цікавість пізнання. Ділимося досвідом роботи в розробках ігрових занять різноманітної тематики. Завідувачі Бичкова Н.М. та Павленко В.Г., вихователі-методисти Аврята О.Л та Хобоша Л.В.. організовують семінари, відкриті заняття , метою яких є підвищення професійної майстерності вихователів. Девізом нашої спільної праці став вислів «Добро творити – в злагоді жити». Ефективними діями в цьому напрямі є дискусії, індивідуальні здобутки, творчі доробки. Найближчим часом будуть проведені спортивні змагання старших груп.

Кiлькiсть переглядiв: 49

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.